Najlacnejšie PZP online

Každý, kto ma prístup na internet vie, že život je vďaka nemu veľmi uľahčený. Umožňuje vám nielen komunikovať s okolitým svetom či sledovať novinky, ale aj vypátrať a kúpiť si skoro všetko, čo hľadáte. To platí aj v prípade rôznych typov zabezpečenia majetku či vlastnej osoby. Jedným zo základných zabezpečení motorových a niektorých nemotorových vozidiel je PZP, teda poistenie zodpovednosti za spôsobenú škodu, ktoré si môžete bez problémov uzatvoriť online od hocikadiaľ. Pokiaľ teda máte prístup na internet. To ale v dnešnej dobe nie je taký problém, pretože ho niektoré mestá na námestiach poskytujú aj zadarmo. Takže už by vám stačil len mobil alebo laptop s wi-fi. Takto môžete nájsť najlacnejšie PZP cez Insuro.

Ako uzatvoriť najlepšie a najlacnejšie PZP online?

Pomocou kalkulačky je to veľmi jednoduché. Vďaka nej si urobíte porovnanie rôznych ponúk. Zobrazené výsledky nie sú vygenerované náhodne. Aby sa vám zobrazili, musíte vyplniť elektronicky formulár technickými údajmi poisťovaného dopravného prostriedku. V tom vám pomôže jeho technický preukaz. Poisťovne požadujú aj počet najazdených kilometrov, čo v „techničáku“ nie je a pozrieť si to musíte vo vašom vozidle, ak to umožňuje. Niektoré poisťované prostriedky takéto údaje nepotrebujú (napr. prívesy, vozíky, návesy atď.).

Po vypísaní všetkého potrebného tento formulár odošlete. Napríklad na stránke insuro.sk sa výsledky online porovnania PZP zobrazia ihneď. Môžete o ne okamžite požiadať. Pokiaľ chcete to najlacnejšie, tak to bude hneď na vrchu rebríčka. Ak vám na cene nezáleží a chcete si naštudovať aj iné ponuky, v pokoji môžete. Kalkulačka je totižto bezplatná a nezáväzná, takže nie ste povinný si niektorú ponuku zobrať, ak s ňou nie ste stotožnený. Zvyčajne ale platí, že ponuky zobrazené kalkulačkou sú ešte výhodnejšie ako keby ich ponúkla konkrétna poisťovňa.

Uzatvorenie PZP online

Vo všeobecnosti platí, že aj lacné zákonné poistenie uzatvorené online musí rešpektovať zákony a nimi stanovené poistné krytie. A to v prípade materiálnej ujmy predstavuje 1 milión eur a pri spôsobení zdravotnej ujmy siaha až do 5 miliónov eur. Rozdiel medzi najlacnejším a drahším PZP môže byť v tom, že drahšie ponuky zvyknú ponúkať vyššie poistné krytie. Takisto môžu k základnému balíčku ponúknuť aj krytie niektorých havarijných rizík, ktoré by ste si za iných okolností museli uzatvoriť zvlášť. Z toho teda vyplýva, že najlacnejšie PZP online je jednoznačné, zatiaľ čo to najlepšie pre vás je subjektívne a závisí to od vašich požiadaviek. Spomenutý web dokáže zohľadniť všetky tieto parametre.

O vami vybranú ponuku môžete priamo vo výsledkoch požiadať. Kliknete na ňu, dopíšete niekoľko osobných údajov a máte hotovo. Na mail vám príde potvrdzovací mail, poistná zmluva, údaje k úhrade faktúry a rovnako aj dočasná zelená karta, ktoré si nezabudnite vytlačiť. Nezaplatenie poistného vás môže vyjsť draho, preto s platbou zbytočne nečakajte.

Zdroj: https://www.insuro.sk/pzp/nezaplatene/

V čom vám PZP online uľahčí život?

V mnohých veciach. Počnúc vybavovaním a zisťovaním rôznych ponúk, z ktorých by ste si mohli vybrať to najlepšie až po výslednú cenu povinného zmluvného poistenia. Z tohto hľadiska teda môžete ušetriť hodiny času a stovky eur. PZP online si totižto nemusíte vybavovať len u konkrétnej poisťovne, ale aj cez Finermat. Ale môžete využiť nástroj, ktorý ponuky jednotlivých poisťovní dokáže skĺbiť. Ide o tzv. porovnávač resp. kalkulačku na online výpočet ceny PZP. Takto veľmi rýchlo zistíte všetky vaše aktuálne ponuky od rôznych poskytovateľov.

Priblížme si teda prvú zmienenú výhodu uzatvárania poistnej zmluvy týmto spôsobom. Predstavte si, že ste si v práci uvedomili, že vám končí platnosť poistenia. Ešte ste ani nevyšli z roboty a už ste v strese z toho, že musíte pochodiť rôzne poisťovne. Pokiaľ máte nejakú vytipovanú a je vám jedno, koľko zaplatíte, tak v strese až tak nie ste. V opačnom prípade by vám zisťovanie jednotlivých ponúk zabralo hodiny času. So zisťovaním ponúk PZP online je všetko jednoduchšie. Nielenže sa nemusíte orientovať otváracími hodinami poisťovní, ale svoje možnosti si môžete pozerať hocikedy a hocikde. Za predpokladu, že máte po ruke internet. Zrazu sa z niekoľkohodinovej časovej straty stane niekoľkominútová strata, ak na porovnanie využijete kalkulačku.

Druhá výhoda nepozostáva z časovej úspory, ale pre mnohých z oveľa príjemnejšej oblasti. Asi tušíte, že ide o finančnú oblasť. S PZP online kalkulačkou môžete ušetriť aj stovky eur. Kalkulačke zohľadňuje aj rôzne zľavy, napríklad pre ZŤP. Ukáže vám totiž poistné možnosti od rôznych poskytovateľov spolu s cenovým ohodnotením. Tak jednoznačne uvidíte, v akej širokej škále sa môže poistné za to isté vozidlo pohybovať.

Zabezpečte si každý dopravný prostriedok cez najlacnejšie PZP

Treťou pozitívnou vlastnosťou je aj to, že online si môžete porovnávať ponuky PZP na rôzne dopravné prostriedky. Ako na motorové, tak aj na nemotorové. Nie každý porovnávač to ale poskytuje na všetky druhy vozidiel. Tá najlepšia kalkulačka umožňuje poistiť ako osobné, tak aj:

  • nákladné autá,
  • ťažké vozidlá,
  • prívesy,
  • vozíky,
  • návesy,
  • motorky, atď.

Pokiaľ teda máte vo vlastníctve, prípade v jednej domácnosti viacero prostriedkov, ktoré musia byť poistené, môžete ich čo najlepšie a najlacnejšie poistiť na jednom mieste.

Platné okamžite…

Po tom, čo ste mailom dostali jednotlivé dokumenty týkajúce sa PZP uzatvoreného online, vedzte, že platia len určitú dobu. Sú síce platné okamžite, to platnosť je obmedzená na 30 dní, nakoľko ide len o dočasné doklady. Originály vám poisťovňa zašle na domácu adresu po zaevidovaní vašej platby. Preto uhradenie faktúry neposúvajte na príliš neskoro, aby vám stihli prísť ešte pred uplynutím platnosti dočasných dokladov. Ako skúsený motorista viete, že tak ako vodičský a občiansky preukaz, pri jazde vozidlom sa musíte preukázať dokladom potvrdzujúcim prítomnosť PZP. A je jedno či bolo uzatvorené online alebo osobne. Teda zelenou kartou, a to u nás, ale aj v zahraničí. Jej neprítomnosť sa vysoko pokutuje.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.